HAKKIMIZDA

Tera Yatırım

1990 yılında Stok Menkul Değerler A.Ş. ismiyle kurulmuş olan ve İMKB'de aracılık faaliyetinde bulunan Borsa Aracı Kurumunun, 2005 yılında satın alınmasıyla ortaklık yapısında yeni yapılanmaya gidilmiş ve ismi Tera Yatırım Menkul Değerler olarak değiştirilmiştir. Tera; kelime olarak eski Roma bolluk ve verimlilik tanrıçası Terra isminden esinlenerek yaratılmış bir isimdir.

Tera Yatırım Menkul Değerler, İstanbul'da bulunan Genel Müdürlük ve Antalya ilinde bulunan irtibat büroları sayesinde yatırımcılara daha da yakın olmayı hedeflemektedir.

Tera Yatırım Menkul Değerler'in asıl amacı, müşteri odaklı bir kurum kültürüyle, Türkiye'de kurulu aracı kurumlar arasında, mümkün olan en iyi servisi sağlamaktır. Ekibimizin başlıca temel prensipleri arasında, etik kurallara bağlılık, ileriyi gören bir yaklaşım, bağımsız aracı kurum kimliğinin korunması ve müşterileri, çalışanları ile ortakları için değer yaratmaktır.

Vizyonumuz:

Müşteri ve çalışan memnuniyeti ile birlikte kalite ve verimliliği ön planda tutmak, yenilikleri yakından takip etmek suretiyle, Türkiye'nin ve yakın ülkelerin en çok tercih edilen finansal hizmetler şirketi olmak.

Misyonumuz:

Kaliteyi ilke edinen, etik değerlere bağlı çalışanı ile bütünleşen, yüksek profesyonellik ve başarılı ekip çalışmaları ile müşteri memnuniyetini maksimize etmeyi kendine hedef edinen, yenilikleri yakından takip ederek ürün skalasını güncel tutan, kurumsal faaliyetlerde en çok tercih edilen aracı kurumu olmak.

Değerlerimiz:

  • Dürüst ve güvenilir olmak,
  • Kalite ve hizmet odaklı olmak,
  • Müşterilerimize bilgiyi zamanında ve titizlikle iletmek,
  • Müşteri memnuniyetine önem vermek,
  • Müşterilerimizle iletişimde seviyeli ve nazik bir dil kullanmak.